חינוך פורמלי

אחרי כעשור בעבודה בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים, עם הצלחות רבות, אנו מעוניינים לספר ולפרט מעט על מחולות – המרכז לתנועה ולמחול.

 

התכנית הבית ספרית "מחולות" הינה פרי עבודה מאומצת המבוססת על הניסיון הרב שצברה טל הללי, המנהלת האומנותית של מרכז מחולות לתנועה ולמחול, במהלך שנים רבות של הנחיית והדרכת מאות תלמידים. לניסיון רב זה שוקללה ההתנסות החיובית והענפה של מרכז מחולות בבתי ספר רבים שמשתתפים בתכניות קרב, יול"ם ותלן ברחבי הארץ.

 

התכנית במסגרת החינוך הפורמלי בבתי הספר, כוללת מגוון חוגים בתחום התנועה והמחול ומתאימה לתלמידי כיתות א'-ט'.

 

החוגים מתקיימים בקשת רחבה של סגנונות מחול ותנועה מחול מודרני, ג'אז, היפהופ ומחול ישראלי עכשווי. סגנונות הריקוד נבחרים על ידי הנהלת בית הספר ותכנית הלימודים נבנית בשיתוף צרכי בית הספר.

 

מספר נקודות המתארות את אופי הפעילות:

 

מדריכי מחול מקצועיים ומנוסים!

כל החוגים מועברים ע"י מדריכי מחול מוסמכים ובעלי ניסיון עשיר בהדרכת ילדים ובני נוער. המדריכים של מחולות נבחרים בקפידה לאחר מיונים דקדקניים ביותר. לאחר המיונים, הטובים שבמועמדים עוברים קורס הדרכה ארוך וייחודי בתחום המחול בארץ. קורס ההדרכה נותן את הערך המוסף שהופך מדריך מן השורה למדריך של מחולות-מתודי ומקצועי ויחד עם זאת קשוב לצורכי התלמידים, מדבר איתם בגובה העיניים ורוצה בהצלחתם בכל מאודו.

 

הכנת קטעי ריקוד לטקסים ואירועים במהלך השנה!

במסגרת חוגי ההעשרה של מחולות, נוכל לבנות קטעי ריקוד שאיתם יוכלו התלמידים להופיע בטקסים ואירועים במהלך השנה. תכנית המופעים תיבנה בתיאום עם הנהלת ביה"ס. גולת הכותרת היא, כמובן, הכנת טקס סיום השנה, ברמה מקצועית.

 

למידה במסגרת יצירתית ומפתחת!

בחוגי המחול של מחולות אנו שמים דגש מיוחד על פיתוח יכולות פיסיות ומחשבתיות, במקביל לפיתוח וחיזוק ערכים חינוכיים. התלמידים לומדים לפתח את הקואורדינציה, את התנועתיות, את היצירתיות והדמיון. אך בד בבד, אנו עובדים איתם גם על כבוד הדדי, הקשבה לזולת, משמעת עצמית וסבלנות.

 

העשרה בתחומי המחול השונים!

עם מרכז מחולות נחשפים ילדי בית הספר לקשת רחבה של סגנונות ריקוד תוך מתן דגש על העמקה והעשרה בעולם המחול. הילדים נחשפים לידע עיוני בתחום, ומקבלים אפשרות לפעילויות ייחודיות עם מרכז מחולות, כגון: יום סדנאות בחגים, מחנה מחול בפסח, צפייה בסרטי מחול ועוד.

 

להלן קישור למצגת בנושא החינוך הפורמלי במחולות

 

//files7.webydo.com/91/9188725/UploadedFiles/05C348BD-C050-52DE-3A97-10FB8173A257.pdf 

 

 

קידום+ בניית אתרים תדמיתיים